Gry planszowe

Dziś napiszę kilka słów o mojej ulubionej zimowej rozrywce. Oczywiście jest to dobra forma rekreacji przez cały rok, jednak długie, zimowe wieczory są wprost idealne. Mówię o, coraz bardziej modnych w ostatnim czasie, grach planszowych.

Coraz więcej miejsc oferuje nam możliwość gry w planszówki – puby, kawiarnie, bary, kluby, domy kultury. Możemy grać wszędzie: w domu, parku, nawet w pociągu. Jest to rozrywka dla wszystkich, niezależnie od wieku. Rozgrywki mogą angażować całą rodzinę, są tak skonstruowane, aby nie sprawiały trudności najmłodszym, a mimo to nie nudziły dorosłych.

board-game-529586_1920

Wybór mamy ogromny, ponieważ rynek gier planszowych przeżywa swoisty renesans. Od ekonomicznych, strategicznych, historycznych, przez wojenne, przygodowe, sportowe, po imprezowe i familijne. Chińczyk i warcaby, chociaż to klasyka, przechodzą do lamusa. Różnorodność jest tak wielka, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Gry pobudzają i rozwijają wyobraźnię. Ćwiczymy naszą kreatywność, zdolność logicznego myślenia, działanie w zespole. Są świetną formą rekreacji w gronie znajomych, integrują. Tego rodzaju rywalizacja intelektualna jest fantastycznym sposobem na relaks.

Ja ze swojej strony chętnie polecę Wam kilka moich ulubionych tytułów na początek. Jako pierwsze Dobble – gra obrazkowa dla wszystkich, niezależnie od wieku, ćwiczy refleks. Następnie Dixit – pobudza wyobraźnie, pięknie ilustrowane karty. I coś typowo towarzyskiego Słowostwory – mnóstwo śmiechu, dla osób zabawę słowem.

Nie czekajcie na dalszą zachętę tylko zbierzcie przyjaciół i spróbujcie sami. Gwarantuję, że w krótkim czasie połkniecie bakcyla! A jeśli już gracie, to proszę wymieńcie się rekomendacjami w komentarzach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.